Tábor soběšín rezervace Tábor soběšín novinky

Historie

MASARYKŮV TÁBOR YMCA

Tábořiště YMCA na Sázavě u Soběšína bylo zřízeno v roce 1921. Pozemek daroval pan hrabě Sternberg tehdejší YMCA a ta velmi rychle začala podnikat vše pro to, aby se z něj stal „Ráj hochů na Sázavě“. Nejprve byl pouze stanový, později chatový. Dodnes však dodržuje původní půdorys rozestavení stanů/chatek. Proběhly sezony do roku 1938, pak tábor obsadil Hitlerjugend.

Po válce pak opět YMCA zorganizovala 3 sezóny v letech 1945–47 (rok 1948 už proběhl na druhé straně řeky). Po komunistickém puči v únoru 1948 bylo Ymce opět znemožněno jeho využívání, sloužil CKM – Cestovní kanceláři mládeže.

Až po roku 1989 se pro YMCA otevřela možnost opět tábor využívat. Od roku 1994 jako správcům a od roku 2002 jako majitelům, i když za cenu podpisu nevýhodných smluv se státem zastoupeným FDM – Fondem dětí a mládeže (dnes již neexistujícím). Nejvýznamnější osobností spojenou s táborem je Joe First, meziválečný ředitel tábora, který byl také velkým propagátorem tehdy nových sportů – volejbalu, basketbalu, lukostřelby, playgroundballu (softbalu) a dalších.

 

tabor_sobesin1921 tabor_sobesin1927 tabor_sobesin1930
 Tábor Soběšín 1921 Tábor Soběšín 1927   Tábor Soběšín 1930

Sázava 1921 - 1931

Tábor náš na Sázavě,

je již po jedenáct roků místem, kde se tvoří karakter a posiluje zdraví hochů z celé republiky. Založen byl v roce 1921 těmi, kteří jsou přesvědčeni, že letní tábor je nejlepším místem pro tvoření pevného karakteru a občanských ctností. Ti, kteří vedli tábor v letech minulých, snažili se vždy uskutečňovati tyto cíle organisovaného tábora.

V táboře možno již pouhým příkladem vésti mládež, aby dělala to, co je jí prospěšné a co my si přejeme; je tam příležitost pro hochy experimentovati a tvořit věci; příležitost poznávati osoby, věci, zvyky a vlastnosti prospěšné neb neprospěšné; je tam příležitost odměňovati hocha, koná-li dobro a pokárati ho, stává-li se neprospěšným a škodlivým celku; je tam příležitost upevnit zdraví a konečně je v táboře největší příležitost ovlivnit mládež křesťanskými ideály a touhou po lepším a dokonalejším životě v budoucnu.

Aby byl tábor co nejúčelnější, musí míti krásné okolí, dostatek hřišť, srdečné přátele, svit slunka i chladivý stín, dobré ubytování, vydatnou a chutnou stravu a konečně obětavé, zručné a dobré vůdce.

Tábor Sázava poskytoval toto vše v minulosti, a věren své dlouholeté tradici, bude se i v budoucnu vždy starat o blaho svěřených hochů. Bude se snažiti, aby byl zdrojem, z něhož by vycházeli dobří vůdci a občané, tak potřební ve všech oborech života naší mladé republiky.


 

Chaty jsou pro Vás připraveny od 15:00

Klíče je třeba odevzdat do 10:00

mezitím uklidíme ...

prosíme hosty, aby alespoň

dva dny před termínem

potvrdili příjezd

Masarykův tábor YMCA

Soběšín, pošta Sázava
285 06 Sázava

taborsobesin@palacymca.cz

RECEPCE

722 470 479

30.4.-30.9.2022

8:30 - 10:30

15:00 - 18:30

(mimo tyto časy uklízíme po vichřici, ale snažíme se být i na signálu)

správce 

773 603 281

(8:00 - 16:00)

provozuje:

Palác YMCA, s.r.o.

Na Poříčí 12, Praha 1, PSČ 110 00

v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 26076

IČO: 60472529    DIČ: CZ60472529

Rezervace pro větší skupiny přijímáme i dva roky dopředu, ale v daný rok je třeba rezervaci aktualizovat v průběhu ledna-února. Abychom mohli vystavit zálohovou fakturu a doladit podrobnosti.

GDPR 

Při zpracování osobních údajů, které nám nařizuje zákon,není k zpracování (v zákonem daném rozsahu) potřeba souhlasu subjektu údajů se zpracováním těchto údajů. Jedná se o zákonné (nezbytné) zpracování osobních údajů o kterém je třeba subjekt údajů pouze informovat.

 

osobní údaje ukládáme pouze v jednom PC na recepci
přístup k nim má pouze recepční a správce MTS
PC je chráněno heslem
údaje mohou být lehce dohledány, předány, opraveny a smazány (po uplynutí zákonné lhůty)
Spolupracujeme při správě osobních údajů pouze s firmou AGNIS (poskytovatel hotelového SW), tento vztah je ošetřen smluvně
osobní údaje nepředáváme do zahraničí
příslušní zaměstnanci jsou dobře proškoleni ohledně dopadů a závažnosti GDPR,
ubytovací zařízení je schopno v případě úniku dat oznámit tuto událost do 72 hodin příslušnému dozorovému úřadu.
žádné osobní údaje nearchivujeme v tištěné podobě.

 


Jedinečnosti, které Vám nabízí  Masarykův tábor YMCA Soběšín:

  • Vzácný klid uprostřed posázavské přírody / pozemek je obklopen lesem a řekou/
  • rozlehlost areálu skýtá pocit volnosti a pohodlí
  • zastávka ČD Zbizuby-Vranice je vzdálená 300 metrů od tábora
  • kapacita 220 lůžek
  • hlavní sál s kapacitou 160 sedících hostů, 3 menší klubovny
  • stanové městečko s 20 stany s podsadou
Počítadlo návštěv:  
mapa kempu soběšín

Masarykův tábor YMCA - Soběšín

Masarykův tábor YMCA se nachází v údolí řeky Sázavy mezi Kácovem a Českým Šternberkem. Velkou výhodou je krátká vzdálenost od Prahy (41 km D1+10km). Posázavská přírodní romantika je v okolí tábora umocněná bohatou nabídkou historických památek. Samotný tábor leží v příjemné scenérii lesoparku s centrální loukou vhodnou pro stanování či sportování.

Masarykův tábor YMCA má tři typy chatek.
Táboru dominují chaty Tereza (16). Jsou sedmilůžkové s celkovou kapacitou 111 osob. Patrové chaty mají vlastní WC a koupelnu se sprchovým koutem a umyvadlem. Malé chatky Linda (20) mají dvě nebo tři lůžka. Chaty Hanka (7x) jsou nabízeny v šestilůžkové úpravě. Kapacitu tábora ještě rozšiřují tři chaty Sandra, vždy se čtyřmi lůžky. Ubytovaným v chatách Linda, Hanka a Sandra slouží společné sociální zařízení (sprchy, umyvadla) ve třech samostatných zděných budovách, jedna úplně nová.

V Masarykově táboře je k dispozici několik sportovišť. Kromě už vzpomínané louky je možnost vyžití na volejbalových kurtech (antuka). Na své si přijdou také příznivci tenisu (asfalt), stolního tenisu a pochopitelně pohybu ve spojení s řekou (loděnice).

Poděkování: Občanské sdružení YMCA v ČR děkuje Ministerstvu školství mládeže a tělovýchovy České republiky (MŠMT ČR) za poskytnutí dotace ze státního rozpočtu ČR, díky níž jsme mohli rekonstruovat historické objekty dvou kluboven a loděnice, úpravnu vody a bojlery v části chatek a stavbu nových chatek v Masarykově táboře YMCA - Soběšín.

YMCA v ČR děkuje Středočeskému kraji za poskytnutí dotace v roce 2007 na rekonstrukci antukových hřišť, a za poskytnutí dotace v roce 2008 na rekonstrukci systému ohřevu teplé vody v zázemí pro sportovce.